Niebezpieczna Słowenia?
www.garwoszlaki.pl

Najwyższy szczyt Słowenii można zdobyć na kilka sposobów, w zależności od tego, czy jesteśmy miłośnikami silnych wrażeń, czy nasza kondycja jest dobra, a przede wszystkim od tego, czy jesteśmy na tyle szaleni i odważni, by podjąć się wyzwania zdobycia Triglavu.2864 m n.p.m. – tyle mierzy ten szczyt, jednak zdobycie go niekiedy graniczy z cudem.

Wszystko zależy jednak od tego, którym szlakiem górskim podążymy, by zdobyć ten szczyt. Warto bowiem wiedzieć, że prowadzi na niego kilka tras i każda jest bardzo trudna, ale także niebezpieczna. Podobno wejście na szczyt może zająć nawet czternaście godzin, dlatego eskapadę należy zaplanować na dwa dni i liczyć się z tym, że należy zadbać o nocleg w schronisku. Zdobycie szczytu w krótszym czasie jest dość ryzykowane, choć z drugiej strony kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana i nie podziwia pięknych krajobrazów prosto z najwyższego szczytu Słowenii. Warto jednak czasem pamiętać o zdrowym rozsądku, choć chęć zaimponowania innym jest silna.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.