Soda i ocet do czyszczenia
www.2000000.pl

Kwestia kolejna wiąże się z tym, jak zadbać o czystość w domu w bardziej ogólnym ujęciu. Czysta podłoga, czysta toaleta, zlew czy baterie kuchenne – jak to osiągnąć, będąc w zgodzie z ekologicznym trybem życia? Można sięgnąć po odpowiednie preparaty od producentów, którzy deklarują niską zawartość chemii i daleko idącą biodegradowalność swoich wyrobów. To niezłe rozwiązanie, ale nie jedyne. Coraz więcej osób w ramach ekologii, ale również oszczędności, przygotowuje środki czyszczące samodzielnie. Można to zrobić łatwo z użyciem kilku tanich składników – wody, octu, sody oczyszczonej i soku z cytryny.

Ocet i soda to w tym kontekście kluczowe elementy. Zmieszane razem tworzą bardzo skuteczną broń, która doskonale zwalcza kamień, osad z wody i szybko usuwa praktycznie każde zabrudzenie. Wystarczy tylko nałożyć pastę z sody i octu na brudne lub pokryte kamieniem miejsce i odczekać kilkanaście minut. Do czyszczenia armatury lub wanny nada się roztwór wody z octem i sodą. Wszystko ekologiczne i co najważniejsze – działa. Aby upewnić się, czy armatura działa w odpowiedni sposób wymagany może być kontakt ze specjalistą, jakim jest przykładowo hydraulik chotomów.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.