Znaczenie imienia Oliwia

Oliwia to kolejne imię, które osiągnęło dużą popularność w ostatnich latach. Oliwia i Julia były jednymi z najczęstszych imion żeńskich kilka lat temu. Trudno obecnie określić, jakie pochodzenie ma to imię. Niektórzy uważają, ze jest to imię pochodzenia normandzkiego. Dodatkowo stanowi żeński odpowiednik imienia Oliwier. Część znawców twierdzi, że Oliwia jest imieniem pochodzenia łacińskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza drzewo oliwne. Głoszona jest także teoria, że imię to zostało wymyślone przez Szekspira na potrzeby jednego dzieła. Bez względu na to Oliwia stało się niezwykle popularnym imieniem. Do tego jest bardzo rozpowszechnione także i w innych krajach, jak np. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Rosji, a nawet w Czechach.

Patronem tego imienia jest św. Oliwia z Brescii. Imię to można wymawiać zdrobniale, jak np. Oliwka, Oliwcia, Oli, Oliweczka. Oliwia obchodzi imieniny dwa razy w roku: w marcu oraz w czerwcu. Jaka jest charakterystyka kobiet o imieniu Oliwia? Uważa się, że Oliwie to bardzo radosne i optymistycznie nastawione osoby. Bardzo szybko zjednuje sobie przyjaciół i z łatwością poznaje nowe osoby. Bardzo często Oliwie odkrywają w sobie różne uzdolnienia artystyczne. Zazwyczaj unikają kłótni oraz hałasu. W sytuacjach konfliktowych Oliwia może okazać się bardzo asertywną osobą, która z przekonaniem walczy o swoje zdanie. Jednocześnie kobiety o imieniu Oliwia oznaczają się dużą wrażliwością.

Oliwia jest dobrą przyjaciółką, ponieważ potrafi wysłuchać oraz z pewnością znajdzie rozwiązanie w najbardziej skomplikowanych sprawach.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.