Drewniane zabawki

Nasze dzieci są w różnych sytuacjach narażone na kontakt z chemikaliami, które mogą być dla nich szkodliwe. Nieco wcześniej wspomnieliśmy o zabawkach, które bywają toksyczne. Co jakiś czas media donoszą nam o serii tanich zabawek z Chin, które trafiły do sprzedaży bez wymaganych certyfikatów, a zawierają metale ciężkie, toksyny oraz inną szkodliwą chemię. Zważywszy na to, że mniejsze dzieci często biorą zabawki do buzi, o nieszczęście nietrudno. W ramach mody na ekologię powoli wracają do łask zabawki wykonane z naturalnych tworzyw – przede wszystkim z drewna.

Drewniane klocki, figurki czy pojazdy były kiedyś szalenie popularne, ale z czasem zostały wyparte przez plastik. Sztuczne tworzywo dawało większe możliwości w kreowaniu efektownych form, które lepiej przemawiały do dziecięcej wyobraźni. Drewno zeszło na dalszy plan, ale w ostatnim czasie wraca z dużą werwą. Jeśli chcemy przyzwyczajać dziecko do życia w zgodzie z naturą, warto kupić mu zestaw drewnianych zabawek. Możliwe, że okażą się znacznie ciekawsze niż kolejny kawałek plastiku.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.