Znaczenie imienia Anna
www.protetykazebow.pl quiz studia

Anna jest jednym z najpopularniejszych żeńskich imion. Szacuje się, że w Polsce jest około miliona kobiet noszących to imię. Anna uważana jest za osobę bardzo rodzinną, która najbardziej lubi przebywać towarzystwie męża oraz dzieci. Cechą Anny jest także niebywała wrażliwość. W szczególności dotyczy to uroków przyrody. Kobiety o takim imieniu lubią obserwować naturę i podziwiać niezwykłe krajobrazy. Anny należą raczej do spokojnych osób, które unikają sytuacji konfliktowych. Duże znaczenie ma dla nich uczciwość i normy etyczne.

Uważa się, że Anny są także bardzo ambitne zawodowo. Mogą stać się uznanymi specjalistkami w niemal każdej branży. Jedną z najważniejszych cech kobiet o tym imieniu jest odpowiedzialność. Jakie jest pochodzenie tego imienia? Anna jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. W Polsce pojawiło się bardzo wcześnie i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Imię to oznacza łaskę oraz wdzięk. Takie imię nadawano śląskim księżniczkom. Anna to jedno z niewielu imion, które posiadają liczne zdrobnienia.

Anna może być np. Anią, Anką, Anusią, Aneczką, Andzią czy Anulką. Anna obchodzi imieniny kilka razy roku, w takich miesiącach jak lipiec, styczeń, czerwiec oraz wrzesień. Patronem dla tego imienia jest święta Anna. Najszczęśliwszym kolorem dla kobiet o tym imieniu jest jasnoniebieski. Najlepszym kamieniem jest szafir. Szczęśliwą liczbą dla Anny jest 3. Imię Anna noszą znane aktorki, sportsmenki, piosenkarki, poetki, pisarki, a nawet księżniczki.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.