Nadmorski kurort uzdrowiskowy
www.bialystok2012.pl dobry proktolog poznań badanie wzroku optykopalinski

Świnoujście słynie nie tylko z pięknych, piaszczystych plaż oraz położenia na trzech wyspach, ale jest znane również jako kurort uzdrowiskowy. Status uzdrowiska miasto uzyskało na podstawie występowania surowców naturalnych o właściwościach leczniczych – borowiny nizinnej oraz solanki o wysokiej zawartości bromu, jodu oraz sodu.

Ponadto dużym walorem jest również nadmorski klimat. Już w XIX wieku odkryto źródła wód mineralnych w Świnoujściu, co umożliwiło miastu działalność sanatoryjną.

Dzięki rozwojowi technologii i infrastruktury, kuracjusze mogą dziś wypoczywać w mieście dysponującym bogatą bazą hotelową oraz zabiegową. Leczy się tutaj między innymi schorzenia związane z układem krążenia, choroby skóry, układu oddechowego.

Ponadto Świnoujście oferuje kuracjuszom wiele atrakcji kulturalnych. Każdego roku odbywają się tutaj koncerty oraz festiwale muzyczne i teatralne.

Poza tym uzdrowisko stwarza także warunki do kajakarstwa oraz turystyki pieszej i rowerowej w otoczeniu szlachetnej przyrody.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.