Zatruta atmosfera
www.srodeknachwasty.net.pl

Niestety, postęp cywilizacyjny zawsze szedł w parze z degradacją środowiska naturalnego. Doprowadziło to do sytuacji, w której w XXI wieku problemy natury ekologicznej należy rozpatrywać jako podstawowe zagrożenia dla ludzkości.

Z zanieczyszczeniami obcujemy praktycznie każdego dnia, szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy w dużej aglomeracji. W dużych miastach jest stosunkowo niewiele zieleni.

Brakuje tam więc roślin, które byłyby w stanie skutecznie filtrować powietrze. Nie brakuje tam natomiast źródeł zanieczyszczeń, którymi są chociażby zakłady przemysłowe oraz pojazdy mechaniczne.

Chociaż współcześnie posiadamy już technologie znacznie zmniejszające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, to jednak nie są one powszechnie używane. Samochód, który ma na przykład dwadzieścia lat jest zdecydowanie mniej ekologiczny od najnowszego modelu.

Trudno jednak zmusić ludzi, żeby nagle przesiedli się do nowych maszyn. Podobnie jest z przedsiębiorstwami, które zanieczyszczają powietrze.

Jeśli jednak tego nie zrobimy, to smog w miastach będzie coraz gęstszy.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.