Zadbać o zwierzęta
www.uniquerockfestival.pl

Nie jesteśmy jedynymi istotami żywymi na tej planecie, choć momentami zdajemy się o tym zapominać. Realia są takie, że otacza nas wspaniała flora i fauna, a zwierzęta różnych gatunków są coraz częściej zagrożone naszą działalnością.

Degradacja naturalnych siedlisk ptaków czy dzikich zwierząt przyczynia się do gwałtownego zmniejszenia populacji wśród wielu gatunków. Odpowiedzią na to są działania mające na celu odbudowę ich liczebności, jednak w praktyce okazuje się to zadaniem trudnym, a czasami wręcz niewykonalnym.

Możemy jednak zrobić coś dla zwierzaków – dosłownie każdy z nas. W miastach nie brakuje dziko żyjących psów oraz kotów.

Dlaczego zatem ich nie dokarmiać? Zwłaszcza w odniesieniu do kotów warto to robić, albowiem te piękne i pożyteczne zwierzęta pomagają utrzymać na wodzy populację gryzoni, które mogą stanowić dla człowieka zagrożenie. Również mniejsza produkcja śmieci i niewyrzucanie ich na przykład w lesie to ukłon w stronę zwierząt, dla których wiele odpadków generowanych przez człowieka to poważne niebezpieczeństwo.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.