Wszystko o Agnieszce
www.chutir.pl klik

Agnieszka to imię szczególnie popularne kilkanaście lat temu, jednak nawet obecnie rodzice często wybierają to imię. Prawdopodobnie imię to wywodzi się z języka greckiego i oznacza czystość oraz świętość. W średniowieczu imię to było bardzo często nadawane dziewczynkom. Wówczas oprócz formy podstawowej znana była także Angnieszka, Jagnieszka czy Jagna. Imię to było na tyle popularne, że do dziś funkcjonuje kilka powiedzeń z wyrazem Agnieszka. Imię to zasłynęło w historii kościelnej. Znana jest m.in. Agnieszka z Asyżu czy Agnieszka z Pragi. Postaci te uważane są także za patronki tego imienia. Imieniny Agnieszki występują trzy razy w roku: w styczniu, kwietniu oraz w czerwcu. Agnieszka to imię często pojawiające się również w innych językach, m.

in. w angielskim, łacińskim, czeskim, duńskim, portugalskim, rosyjskim czy węgierskim. Do najpopularniejszych zdrobnień imienia Agnieszka należy zaliczyć Aga oraz Agusia. Agnieszki to kobiety o silnej osobowości. Zawsze wiedzą czego chcą i nie obawiają się walczyć o swoje przekonania. Niekiedy przysparza im to nieprzyjaciół. Agnieszki bardzo przejmują się krytyką, lecz jednocześnie są bardzo zmotywowane do pracy nad swoimi wadami. Duże znaczenie ma dla nich wygląd zewnętrzny. Niektórzy mają je za osoby próżne. W pracy Agnieszki są bardzo zorganizowane. Każde zadanie wykonują w terminie. Szef ceni w nich dyscyplinę oraz kreatywność.

Agnieszki lubią swoją niezależność, jednak często poszukują wsparcia wśród najbliższych osób.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.