Odetchnij do upałów w malowniczych ruinach
www.frezy.biz.pl

Dlaczego tak chętnie podróżujemy w ciepłe kraje? Odpowiedź jest prosta – najchętniej dlatego, by w cieple i spokoju oddać się plażowaniu. Z czasem może się jednak okazać, że kilkudniowe słodkie lenistwo staje się całkiem. nudne. Co więcej, od czasu do czasu każdy potrzebuje odrobiny odpoczynku od ciągłego upału. Świetnym sposobem na urozmaicenie wczasów są wizyty w malowniczych ruinach i zabytkach, które możemy spotkać na Sri Lance. Kultura i historia tego kraju nie jest zbyt powszechnie znana w Polsce.

Nic więc dziwnego, że wyjeżdżając na wakacje w kierunku Sri Lanki nie bardzo tak naprawdę wiemy, czego się spodziewać. Tymczasem okazuje się, że fascynujących miejsc jest tutaj całkiem sporo. Chyba najsłynniejszym z nich jest Sigiriya. Lwia Skała, bo tak możemy dosłownie tłumaczyć jej nazwę, to w rzeczywistości pozostałość po wygasłym wulkanie, połączona z ruinami dawnego zamku. Na pewno nie sposób pominąć także Złotej Świątyni Dambulla – to wyjątkowa świątynia buddyjska, na którą składa się pięć malowniczo zagospodarowanych jaskiń. Jeśli zaś jesteś miłośnikiem urokliwych pozostałości po dawnych budowlach, powinieneś odwiedzić również klimatyczne ruiny w Mihintale oraz ruiny pałacu w Polonnaruwa.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.