Koncerny też chcą być eko

Nawet najwięksi gracze rynkowi, którzy przez wiele lat niespecjalnie przejmowali się kondycją środowiska w związku z własną działalnością, zaczęli zmieniać zdanie. Wszak trendy sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat były inne, inna była świadomość społeczna i oczekiwania. Dziś rośnie grupa ludzi, która oczekuje od koncernów, że także będą zachowywać się odpowiedzialnie.

Stąd chętnie angażują się one w różnorodne akcje na rzecz środowiska, poprzez zakładanie fundacji, realizację projektów proekologicznych, wspieranie państw rozwijających się i wiele innych rzeczy. Możliwości w tej materii są ogromne i tylko ludzie zostają z pytaniem, na ile aktywność wielkich firm na niwie ekologii jest podyktowana autentyczną troską o przyszłość planety, a na ile to po prostu wynik chłodnej kalkulacji. Wszak skoro ludzie oczekują określonych zachowań, to należy im te zachowania dać.

Może to mniej istotne – grunt, aby Ziemia coś zyskała na tym zauroczeniu się koncernów ideami dbania o stan naszej planety.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.