Gabinety i przychodnie – jak je urządzać, by były przytulne?
ośrodek leczenia uzależnień chirurg proktolog poznań nfz

Czekając w przychodni na wizytę w gabinecie lekarza specjalisty pacjenci powinni czuć się komfortowo. W dodatku wystrój tego miejsca będzie oddziaływał pozytywnie lub negatywnie na ich opinie o wybranym lekarzu. Czy tego chcemy czy nie, ludzie byli są i zawsze będą wzrokowcami. Powierzchowna szata, którą w tym przypadku stanowi odpowiednia aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie! Nie wolno o niej zapomnieć także urządzając wnętrze gabinetu. Im ładniej tym lepiej. Dlatego warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek w trosce o najlepszy z możliwych wizerunków.

Jak urządzić profesjonalną przychodnie?

Przede wszystkim zapomnijmy o białych, chłodnych i przyprawiających o dreszcze wnętrzach.

Bardziej odstraszają niż zachęcają do przebywania i oczekiwania wizyty. Niewygodne, twarde krzesła również koniecznie trzeba odstawić do lamusa. Warto przyjrzeć się nowoczesnym aranżacjom, których wiele znajduje się w sieci. Zauważymy, że dominują tu ciepłe kolory i estetyczne dodatki dekoracyjne. W przypadku krzeseł często są one zastępowane wygodnymi sofami i fotelami lub wybiera się znacznie elegantsze niż drewniane siedziska. Istotne jest zadbanie o czas pacjentów, poświęcany na oczekiwanie wizyty. Mile widziany będzie nie tylko klasyczny telewizor i gazety, ale też regał z ciekawymi książkami.

Poczekalnie specjalistów, jakim bardzo zależy na komforcie chorych oferują także możliwość poczęstowania się kubkiem mineralnej wody. Można pójść o krok dalej i zaproponować również herbatę. Nie musi być to najdroższa z dostępnych, ale zwykła czarna herbata, która umili czas oczekiwania w kolejce zarówno osobom młodym jak i w podeszłym wieku.

Gabinet

Urządzając wnętrze gabinetów nie wolno zapominać o powieszeniu w gustownych ramkach wszelkich dyplomów i zdobytych certyfikatów oraz wyróżnień. Wpływają one na odbiór wizerunku specjalisty. Dla pacjentów ten element wystroju naprawdę ma znaczenie. Również tutaj dobrze jest pożegnać się z chłodnym wystrojem i zatroszczyć się o przytulność.

Fakt potrzeby postawienia diagnozy lub wykonania badania sam w sobie dostarcza stresu. Dobrze by było, aby otoczenie go nie potęgowało.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.