Egipt – umiarkowanie egzotyczne wakacje
www.tyskiewparku.pl

Afryka, nazywana też Czarnym Lądem, wielu osobom kojarzy się bardzo egzotycznie. Jednak niektóre kraje położone na tym kontynencie w ostatnich latach stały się bardzo popularnym celem turystów z krajów europejskich. Wśród Polaków dużym zainteresowaniem cieszy się Egipt.

Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że kraj ten jako cel wakacyjnych podróży ma wiele zalet. Przede wszystkim Egipt, choć jest krajem o raczej egzotycznych temperaturach, nie jest wcale tak dziki jak mogłoby się wydawać, myśląc o Afryce w stereotypowy sposób. Jeśli choćby w niewielkim stopniu posługujemy się językiem angielskim, z powodzeniem poradzimy sobie z komunikacją w sklepach, hotelach czy środkach publicznego transportu.

Miłym akcentem może być fakt, że wielu egipskich sprzedawców posługuje się także naszym ojczystym językiem. Wyjeżdżając do Egiptu, nie musimy obawiać się egzotycznych chorób czy zwierząt. Wbrew obawom wielu potencjalnych turystów, jest to cywilizowany kraj.

Warto jednak rozważnie podchodzić na przykład do wyboru hotelu, pamiętając, że afrykańskie standardy są nieco niższe od tych, które znamy z wakacji w krajach europejskich. Dobrze zainwestować w dodatkową gwiazdkę, by mieć pewność, że wczasy spełnią nasze oczekiwania.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.