Dodatkowe formalności związane z wyjazdem na Dominikanę
www.101filmow.pl

W dzisiejszych czasach zorganizowanie wyjazdu do ciepłych krajów nie wymaga od nas zbyt dużego zainteresowania. W wielu przypadkach wystarczy, że podpiszemy odpowiednią umowę z biurem podróży i uiścimy stosowną opłatę, a jego pracownicy zajmą się tym, by przygotować dla nas wymarzony wyjazd. Czy wczasy na Dominikanie wymagają od nas spełnienia dodatkowych formalności? Wbrew pozorom, okazuje się, że nie. Przed wyjazdem do tego kraju nie musimy się specjalnie angażować, na przykład starając się o wizę. Na Dominikanie wizy dla Polaków nie są wymagane. Dopiero na miejscu, już po przylocie, musimy uiścić formalną opłatę wjazdową w wysokości dziesięciu dolarów.

Zostaniemy także poproszeni o wypełnienie specjalnej karty turystycznej. Nie powinno nas dziwić, jeśli urzędnicy poproszą nas o okazanie biletu powrotnego. Nieco więcej formalności należy spełnić, jeśli decydujesz się na podróż z dziećmi w wieku do trzynastego roku życia. Rodzice mogą podróżować z nimi bez problemu. Nieco inaczej wygląda twoja sytuacja, jeśli jesteś opiekunem dziecka. Wtedy powinieneś mieć odpowiednie pozwolenie na podróżowanie ze swoimi podopiecznymi, które przed wyjazdem należy zalegalizować jeszcze w Polsce, w urzędzie konsularnym Dominikany.

Krystian
News Reporter
Witaj na moim blogu - jestem Krystian - życzę miłej lektury ;). Ogólnie to zwiedzam galerie handlowe w poszukiwaniu męskiej garderoby. Prawdziwy facet powinien umieć o siebie zadbać. Aktywny Czas spędzam na siłowni.